نتایج جستجو برای عبارت :

تو را به پیازی فروختند!

برادران یوسف به او خیانت کردند و او را به بردگی فروختند. یوسف میتوانست عصبانی باقی بماند و اجازه دهد آن اتفاق بد و آن بی عدالتی سرنوشت راستینش را برباید اما او گذشت کرد و رو به جلو حرکت کرد تا پاداش خود را طلب کند.
باید در طلب یک زندگی شاد باشید.عملِ بخشیدن به معنای رهاکردن است تا بتوانید آینده روشنی که انتظارتان را میکشد به دست آورید.
به نام خدای مهدی (عج)

امام خمینی بعد تصویب قانون کاپیتولاسیون در 21 مهر 1343:بسم الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعون. من تاثرات قلبی خودم را نمی توانم اظهار کنم، قلب من در فشار است؛ این چند روزی که مسائل اخیر ایران را شنیده ام خوابم کم شده (گریه حضار) ناراحت هستم، قلبم در فشار است. با تاثرات قلبی روز شماری می کنم که چه وقت مرگ پیش بیاید. (گریه شدید حضار)ایران دیگر عید (گریه حضار) ندارد، عید ایران را عزا کرده اند، (گریه حضار) عزا کردند و چراغان
در زمان قاجار بر خلاف اینکه در اکثر جاهای ایران هر روستا خان داشت طرشت ولی طرش خانی نداشت و این در ان زمان انقلابی بوده چراکه در بسیاری ازمنابع امده است که ایران به صورت خانی اداره می شده ولی در طرشت خانی نبوده در نتیجه به این روش اداره نمی شده وبه صورت خرده زمین اداره می شدهیعنی هر کسی تکه زمینی داشته وهنگام برداشت محصول همه با هم محصولات خود را به دیگران می فروختند .
⭕️داستانهای مدیریتی ( روزگار دلار و کلید)

◾️شاه به وزیر دستور داد که تمام شترهای کشور را به قیمت ده  سکه طلا بخرند.
❗️وزیر تعجب کرد و گفت: اعلیحضرت حتماً بهتر می دانند که اوضاع خزانه اصلاً خوب نیست و ما هم به شتر نیاز نداریم.
شاه گفت فقط به حرفم گوش کن و مو به مو اجرا کن.وزیر تمام شترها به این قیمت را خرید.
〰️شاه گفت حالا اعلام کن که هر شتر را بیست  سکه می خریم. وزیر چنین کرد و عده دیگری شترهای خودشان را به حکومت فروختند.
〰️دفعه بعد سی  سکه
پتروس گونسالووس؛ مرد جنگلی
در سال ۱۵۳۷ نوزاد عجیبی در جزیره ی تنفریف اسپانیا متولد شد که تمام بدنش پوشیده از مو بود. والدین این کودک تصور می کردند او به یک مرض شیطانی مبتلا است (در آن زمان مردم هنوز چیزی از بیماری هایپرتریکوز یا سندروم پرمویی نمی دانستند) و وقتی پتروس ۱۰ ساله شد او را به دزدان دریایی فرانسوی فروختند. دزدان دریایی به پتروس «مرد جنگلی» می گفتند و او را به هنری دوم، پادشاه فرانسه معرفی کردند.
ادامه مطلب
نمایندگان شامی........مردمی جالبی داریم، یک ماه کامل برای کسی که مردم او را به صد هزار دینار فروختند زجه می زنند و گریه می کنند که لعنت بر آن مردمی که شرفشان را فروختند، ای وای بر یزید که چنان با حسین کرد ، ای وای بر آن مردم بی وفای مزدور.ولی غافل از این که مردم زمانه حسین خود را به صد هزار دینار فروختند و این صد هزار دینار ، صد ها برابر شرف دارد بر آن فردی که آینده کشورش را ، آینده فرزندانش را و در آخر سر آینده نخبگان وطنش را به یک شب شام می فروشد و ا
زمان آغاز و پایان سفر باید از یک ماه قبل قطعی شده باشد.
محل اقامت و شام و ناهار باید از قبل نهایی شده باشد.
مسیر سفر باید از قبل مشخص شده باشد.
هزینه خرید باید از قبل مشخص شده باشد.
روزانه بیش از 8 ساعت رانندگی برنامه ریزی نشده باشد.
خیلی خوب است هر جا بازارچه ای بود که تولیدات بومی را می فروختند توقف داشته باشیم مثل بازارچه خرمای حاجی آباد یا بازار ماهی خرمشهر
در موارد زیر وا ندهیم : ارتباط با خدا (نماز با توجه و قرآن)، تمیزی و مرتب بودن ماشین، مص
            بگفتم من ز آن یک باغ گردو       که دعوت می نمود حامد به اردو
گذشت از آن زمان چندین و چند سال        دقیق تر گویمت پانزده و اند سال
در این مابین آن سال تا به الآن                 بی افتاد اتفاقات فراوان
ببستند درب آن افزار ماشین                    فروختند هرچه افزار هرچه ماشین
به جای آن همه دستگاه و افزار                شده آن هر دو سالن همچو انبار
تمام کارگران و کارکنانش                        برفتند جای دیگر از
دانایی و جهلدرقرون وسطا کشیشان بهشت را به مردم می فروختند و مردم نادان هم با پرداخت مقدار زیادی پول قسمتی از بهشت را از آن خود می کردند. 
فرد دانایی که از این نادانی مردم رنج می برد دست به هر عملی زد نتوانست مردم را از انجام این کار احمقانه باز دارد تا اینکه فکری به 
سرش زد… به کلیسا رفت و به کشیش مسئول فروش بهشت گفت:
قیمت جهنم چقدره؟
کشیش تعجب کرد و ...گفت: جهنم؟!
مرد دانا گفت: بله جهنم.
کشیش بدون هیچ فکری گفت: ۳ سکه.
مرد سراسیمه مبلغ را پرداخت کرد
بیستم فروردین،ولادت حضرت ولی عصر(ع)، مقارن شده است با زمانی که انرژی هسته ای حق مسلم ما بود!
قطعا بیستم فروردین آن سالها، نماد ایستادگیو شرافت، و سرانجامِ برجام، نماد وادادگی یک دولت و کشور به حساب می آید .
درود بر شرف آنانی که برای سر بلندی ملت، از هرخطری می گذرند و ننگ ابدی بر آنانی که اقتدار ملتی را جاهلانه و آغشته به خیانت، به "ثمن بخس" فروختند!
مردان شجاع و شرافت همیشه در دل جای دارند حتی به ظاهر، نباشند! 
نهم دی در راه است ،روزی که رهبری معظم در وصف آن فرمود "نهم دی هم در تاریخ ماندگارشد" .
 نهم دی معیار انقلابی ماندن است ،چه بَسا کَسا! که در 22بهمن 57 انقلابی بودند در خط مقدم مبارزه با ظلم قرار داشتند اما زرق و برق دنیا آنها را فریفت و برای رسیدن به قدرت،  پیشینه ی انقلابی خود را به ثمن بخش فروختند و به قانون  و نهادهای قانونی تمکین نکردند و از مردم جدا شدند.
تمکین به قانون اساسی و حل مشکل در درون خانه ، اولین نشانه بلوغ فکری و شهروندی است ،کسانی که
☸تحلیل فاندامنتال بازار فارکس: 

جمعه 24 می 2019 ⚡️ نرخ پوند بریتانیا-دلار آمریکا به کمترین مقدار چهار ماه گذشته به علت نااطمینانی‌ها درباره برگزیت و رهبری بریتانیا رسید ⚡️ به علت ریسک‌های موجود درباره جنگ تجاری چین و آمریکا، بیشتر سرمایه‌داران سهام‌های خود را فروختند ⚡️ نفت برنت ۴.۵ درصد به دلیل افزایش میزان ذخیره‌ نفت آمریکا از سال ۲۰۱۷، ارزان‌تر معامله شد 
   جفت پوند بریتانیا-دلار آمریکا دیروز به کمترین مقدار در چهارماه گذشته
غرب زده، بالاخره یا میخوری یا میزنی. غرب هم همین است به بعضی‌ها که می‌رسد یک مشت توی سرشان می‌زند، طبیعتش وحشی است. از زمان بربرها، ساکسون‌ها و گال‌ها همین طور بود. اما یک کم که بزرگ‌تر شد دیگه فقط مشت نزد، لگدی هم می‌پراند. این طور شد آن‌هایی که هم لگد خورده بودند هم مشت، شدند غرب‌زده.
غرب‌زده‌ها دو نوع هستند، همین طور که آدم‌های توی دعوا دو نوع هستند. بعضی‌ها فقط می‌ایستند و کتک می‌خورند، بعضی دیگر هم می‌خورند هم می‌زنند، شاید هم ب
در قرون وسطی کشیشان بهشت را به مردم می فروختند و مردم نادان هم با پرداخت هر مقدار پولی، قسمتی از بهشت را از آن خود می کردند. فرد دانایی که از این نادانی مردم رنج می برد دست به هر عملی زد، نتوانست مردم را از انجام این کار احمقانه باز دارد تا اینکه فکری به سرش زد ... به کلیسا رفت و به کشیش مسئول فروش بهشت گفت: قیمت جهنم چقدره؟ کشیش تعجب کرد و گفت: جهنم؟! مرد دانا گفت: بله جهنم. کشیش بدون هیچ فکری گفت: ۳ سکه. مرد سراسیمه مبلغ را پرداخت کرد و گفت: لطفا سند

امروز هم نرخ خرید دلار و یورو در بانک‌ها کاهش داشت و هم نرخ خرید و فروش این دو ارز در صرافی‌های مجاز بانکی کاهش قیمت را تجربه کرد.
به گزارش ایسنا، در معاملات ارزی امروز (چهارشنبه) بانک‌ها هر دلار را به نرخ ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان از متقاضیان خریدند که بیش از ۲۵۰ تومان ارزان شده است.
همچنین نرخ خرید هر اسکناس یورو از سوی بانک‌ها ۱۶ هزار و ۳۷۰ تومان اعلام شده است که نسبت به دیروز نشانگر کاهش ۳۰۰ تومانی است.
در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز هر دلا
روش تشخیص ویروس کرونا
روش تشخیص ویروس کرونا چیست؟ برای تشخیص کرونا چه تست هایی انجام می شود؟ این ویروس به طور معمول باعث بیماریهای تنفسی مانند سرماخوردگی می شود. از آزمایش خون برای تشخیص کرونا استفاده می شود. از کیت های آزمایشگاهی جدیدی برای استفاده در آزمایش نمونه های بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی حاد ویورس کرونا استفاده می شود. این ویروس به احتمال زیاد از خفاش ها سرچشمه گرفته و از طریق مار یا پانگوولین به انسان گسترش یافته است. Coronaviruse
روش تشخیص ویروس کرونا
روش تشخیص ویروس کرونا چیست؟ برای تشخیص کرونا چه تست هایی انجام می شود؟ این ویروس به طور معمول باعث بیماریهای تنفسی مانند سرماخوردگی می شود. از آزمایش خون برای تشخیص کرونا استفاده می شود. از کیت های آزمایشگاهی جدیدی برای استفاده در آزمایش نمونه های بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی حاد ویورس کرونا استفاده می شود. این ویروس به احتمال زیاد از خفاش ها سرچشمه گرفته و از طریق مار یا پانگوولین به انسان گسترش یافته است. Coronaviruse
روش تشخیص ویروس کرونا چیست؟ برای تشخیص کرونا چه تست هایی انجام می شود؟ این ویروس به طور معمول باعث بیماریهای تنفسی مانند سرماخوردگی می شود. از آزمایش خون برای تشخیص کرونا استفاده می شود. از کیت های آزمایشگاهی جدیدی برای استفاده در آزمایش نمونه های بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی حاد ویورس کرونا استفاده می شود. این ویروس به احتمال زیاد از خفاش ها سرچشمه گرفته و از طریق مار یا پانگوولین به انسان گسترش یافته است. Coronaviruses برای اولین بار در اوا
دوستان صمیمی برادرم یکباره تمام زندگیشان را فروختند و بلند شدند که بروند یک کشور دیگر ، همه‌ی زندگی‌شان یعنی همه چیز. برادرم سه روز پیش گفت میرود تهران که ازشان خداحافظی کند چون دارند مهاجرت می‌کنند. من با چشم‌های گرد گفتم واقعا؟؟و این واقعا را پنج شش باری تکرار کردم . بعد از برگشتن برادرم هم هی پرسیدم واقعا همه چیزشان را فروخته‌اند؟ کتاب‌ها ؟؟ پیانو؟؟ و برادرم گفت همه چیز حتی بازی فکری‌هایشان را . و من شبیه کودکان دبستانی مدام چیزهای د
برای حرف های قُلنبه، باسنِ طرف مهم نیست
باید وجناتِ خوبی داشت
از عاشقی گفتن، تکرار مکرّرات است؛
دوستت دارم زیاد می گویند، ولی آنکه صادق باشد کم است؛
من هویج می خورم و نگاه تیز می کنم:
""" از گله داری به مرتعِ دوست نمی توان رسید؛
این روزها با سگ و گربه جمله می سازم و به حالِ میگ میگ می خندم؛
از گجرات و تگزاس نمی توان فرهنگ استخراج کرد؛
من دست سازِ وطنی را ترجیح می دهم، شگنولی زیاد باب طبع نیست؛
چای خورم مَلس است؛
از خدا سؤال می کنم من چقدر می ارزم؟
دیروز بورس تهران در یک رفت و برگشت، بعد از رشد حدود 3000 واحدی در ساعت اولیه، با افزایش عرضه ها روبرو شد و در نهایت به محدوده ابتدایی خود بازگشت. نکته مهم در معاملات روز گذشته، افزایش حجم و ارزش معاملات بود که در نوع خود، کم نظیر است. ارزش معاملات در بورس و فرابورس (فارغ از معاملات خرد و عمده)، دیروز چیزی حدود 5600 میلیارد تومان ثبت شد. در حقیقت، افزایش عرضه های دیروز به دلیل شناسایی سود فعالان بازار بود. با فتح قله های جدید در بورس تهران، به هر حال
زمین‌هایی که از سوی فلسطینی‌ها به یهودیان فروخته شد شامل ۱.۸ درصد کل فلسطین تاریخی می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، صاحبان اندیشه صهیونیزم پیش از آنکه جنبشی با این نام تأسیس کنند، از قرن 17 میلادی در اندیشه ایجاد «وطن قوم یهود» بوده اند. این اشخاص که در میان آنها  شخصیت های مشهوری چون اسحاق نیوتن و ژان ژاک روس نیز مشاهده می شوند یهودیان را به مهاجرت به فلسطین تشویق می کردند. اواسط قرن 19 میلادی کسی چون موشه مونتفیورِه به خرید
مجاهدین در اوایل انقلاب از نظر مادی هم بار خودشان را بستند، به خیلی جاها دستبرد زدند. از جمله سرقت از شرکت آمریکایی بل هلیکوپتر و تعدادی شرکت های دیگر. آنها حتی بنیاد پهلوی را هم چپاول کردند و تعداد زیادی فرش و جنسهای عتیقه را به یغما بردند. حدود پنجاه قطعه فرش 12 متری و حتی بزرگتر را از طریق محمد ضابطی که پدرش در بازار فرش بود، فروختند. وقتی خبر به گوش ما رسید رفتیم فرشها را جمع کردیم و پدر ضابطی را هم گرفتیم. در این میان سه – چهار قطعه فرش از بی
«٩٠»بِئْسَمَا اشْتَرَوْا بِهِ‌ أَنْفُسَهُمْ‌ أَنْ‌ یَکْفُرُوا بِما أَنْزَلَ‌ اللّهُ‌ بَغْیاً أَنْ‌ یُنَزِّلَ‌ اللّهُ‌ مِنْ‌ فَضْلِهِ‌ عَلى‌ مَنْ‌ یَشاءُ مِنْ‌ عِبادِهِ‌ فَباؤُ بِغَضَبٍ‌ عَلى‌ غَضَبٍ‌ وَ لِلْکافِرِینَ‌ عَذابٌ‌ مُهِینٌ‌ 
چه بد است آنچه که خویشتن را به آن بفروختند که از روى حسد،به آیاتى که خدا فرستاده بود کافر شدند(و گفتند:)که چرا خداوند از فضل خویش بر هرکس از بندگانش که بخواهد،(آیاتش را)نازل مى‌کند.پس به ق
به نام خدای شنهای  طبس

خاخام یهودی لوی اسحاق  روزنبام دلال خرید و فروش اعضای ربوده شده از بدن
فلسطینیان در آمریکا که در شهر بروکلین نیویورک دستگیر شده  در بازجویی ها
اظهار داشت: "خیلی وقت است در این گونه تجارت ها مشغول است و این اعضاء  را
از اسرائیل  میخریدند و در آمریکا می فروختند.بلال احمد غانم ١٩ساله که یهودان صهیونیست از زیر چانه تا پایین شکم او  را شکافته اند و اعضاء  مورد نیاز خود را از او دزدیده اند.
http://www.netgasht.com/news/pic-gallery-aks-didani/khoshu
به نام خدای شنهای  طبس

خاخام یهودی لوی اسحاق  روزنبام دلال خرید و فروش اعضای ربوده شده از بدن
فلسطینیان در آمریکا که در شهر بروکلین نیویورک دستگیر شده  در بازجویی ها
اظهار داشت: "خیلی وقت است در این گونه تجارت ها مشغول است و این اعضاء  را
از اسرائیل  میخریدند و در آمریکا می فروختند.بلال احمد غانم ١٩ساله که یهودان صهیونیست از زیر چانه تا پایین شکم او  را شکافته اند و اعضاء  مورد نیاز خود را از او دزدیده اند.
http://www.netgasht.com/news/pic-gallery-aks-didani/khoshu

وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّیاطینُ عَلی مُلْکِ سُلَیْمانَ وَ ما کَفَرَ سُلَیْمانُ وَ لکِنَّ الشَّیاطینَ کَفَرُوا یُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَی الْمَلَکَیْنِ به بابلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ وَ ما یُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّی یَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَکْفُرْ فَیَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما یُفَرِّقُونَ بِهِ بَیْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ ا
حاجیه نجمه خانم اصالتش مربوط به خراسان است ولی چون با آقای رضاخان امینیان فرزند غلامحسین نراقی معاون الممالک ازدواج نمود و به رسم قدیم و تبعیت خانم ها از آقایان نام خانوادگی امینیان را برای خود انتخاب نمود . پدر نجمه خانم به مُعزالتجار ملقب بود .  
وقتی بیابان های حومه مزرعه شریف آباد و پای کوه سترک اُل توسط نجمه به زیر کشت و زرع و آبیاری رفت به نجمه آباد یا نجم آباد مشهور گردید . بعدها اسامی دیگری از این منطقه آبادشده سر زبان های نراقی ها بو
حسین عابدینی , مدیریت مسئول انتشارات سفیر اردهال ; درباره ی برهان قاچاق کتاب های ایبوک در مرزو بوم اعلام‌کرد : ادله حساس قاچاق کتاب‌های ایبوک در مرزو بوم این است ما بدین کار عادت کرده‌ایم و زیرا عضو ضابطه اسکن رایت نیستیم این کار را انجام میدهیم . زمانی نشر دهنده ما کتاب نشر دهنده فرنگی را سوای اذن او منتشر می کند نباید توقع داشته باشد این واقعه برای کتاب خودش نیفتد . برای قاچاق کتاب‌های ایبوک هیچ فکری نشده است و ضابطه بازدارنده‌ای برای آن
اصلاحات از یک میز عسلی شروع شد! - 
سالها پیش در یکی از سرزمینهای دور یک آقای بسیار سنتی بود که با همسر بسیار مدرنش زندگی می کرد.همسر مدرن آقای سنتی که از اساس با امور کلاسیک مخالف بود،درست سه ساعت بعد از ازدواج فکر کرد که دچار بحران هویت شده و فهمید در این تضاد سنت و مدرنیسم موجود در خانه ی آقای سنتی احتمالا دچار یک شیزوفرنیای حسابی خواهد شد.به تابلوهای کوبلن و مبلهای استیل و میزهای کنده کاری شده و آباژور منگوله دار و لاله و شمعدانی خانه نگاه م
وزیر بهداشت داعش و یکی از دستیارانش، هردو از کارکنان خدمات درمانی انگلیس بودند. 
به گفته‌ شاهدان سوری، این‌دو اعضای بدن زندانیان را خارج کرده و به اعضای زخمی داعش پیوند می‌زدند یا در بازارسیاه می‌فروختند.به نوشته روزنامه «دیلی‌میل»، «عصام ابوانزا» چهل ساله، سال ۲۰۱۴ همسر و فرزندان خود در شهر «شفیلد» انگلیس را رها کرده و به داعش در سوریهپیوسته بود. وی در این گروه تروریستی، توانست وزیر بهداشت شود.گمان می‌رود وی درحال حاضر، در غارهای
#خیر
از بچگی هر وقت هر کاری خوبی میکردیمبهمون میگفتن : خیر ببینی*
خیر ببینی پسرم
خیر ببینی دخترم
خیر ببینی جوون
وقتی صبح از خواب بیدار میشیم ، به همدیگه میگیم : صبح به خیر.
در طول روز به همدیگه میگیم : روز به خیر.
شاید در طول روز ، این کلمه رو چند بار تکرار کنیم ، و برای همدیگه طلب خیر کنیم.
ولی واقعاً این *خیر* ی که همه در جستجوی اون هستند، و از خدا میخوان. چیه؟
قران کریم می‌فرماید : همه انسان‌ها شدیداً در پی خیر هستند.همه در جستجوی بهترین‌ها هستن
مدتی ساکن شاهرود بودم، و بین دانشگاه و خانه راه کوتاهی بود که باید پیاده می رفتم. نزدیک ترین راه برای رفتن به دانشگاه از مسیر بازار سرپوشیده طی می شد. بازار سرپوشیده، جایی هست مثل پاساژهای امروزی، ولی اختصاصی تر و اگر از قدیم حفظ شده باشد، وسیع تر هم هستند. طوری که در مسافت های طولانی مثلا یک وقت میبینی یک دالان یا یک خیابان، به عبارتی، همه یک جنس میفروشند، مثلا راسته کفاشی، فرش فروشی، زرگری و غیره داریم. هر شهر، و خصوصا شهرهای بزرگ یک بازار س
جنگ آمریکا و ویتنام ۱۹۵۵ آغاز شد و بیست سال بعد در ۱۹۷۵ با پایان یافت. جنگی که لقب طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم را به خود اختصاص داد. آمریکا در آن بیست سال ، از هیچ جنایتی علیه مردم این کشور فروگذار نکرد. تعداد بمب هایی که آمریکا بر سر مردم ویتنام ریخت از تعداد کل بمب هایی که متحدین و متفقین در جنگ جهانی دوم علیه هم استفاده کرده بودند، بیشتر بود...
سربازان آمریکایی برای این که مانع از مخفی شدن سربازان ویت کنگ در زیر شاخ و برگ درختان شوند، از مواد س

امر به معروف ونهی از منکر به تأسی از سیدالشهداء
   به هوش باشیم
ابن ملجم مرادی که فرق امیرمؤمنان وقسیم النار والجنة را شکافت؛ از اول شقی نبود. حضرت علی علیه السلام در زمان حکومت خود؛ از قبیله وی خواست یک نفر نماینده بفرستند. قوم او از بین قبیله شان ۷۰ نفر مؤمن وصالح ... را انتخاب کردند بعد؛ ازبین آن مؤمنان ومبارزان که بیشترین ویژگی های مسلمانی را داشتند؛ یک نفر را انتخاب کردند؛ منتخب آنها ابن ملجم مرادی بود! همان که علی علیه السلام در
سلام دوستان هفته ی پیش من به یک سفر سه روزه به رامسر رفتم.اب و هوا تقریبا مثل اصفهان بود :روزهای خنک و بعدازظهر و شب سرد.من در این سه روز به جنگل رفتم .
روز اول:
ویلای ما ساحلی بود باری همین اول به لب ساحل رفتیم بعد به بازار محلی رامسر رفتیم که خیلی پیچ در پیچ بود و راهی برای تردد خودرو نبود.آنجا بیشتر ترشیجات،لواشک و معجون لواشک،زیتون،ماهی،لباس های محلی،و....می فروختند که در بازار فضای محلی وجود داشت.بعد به جنگل های 2000و3000 رفتیم و در آنجا خودمان
دبستانی که اول دبستان درش درس می‌خواندم، دقیقا دور همان میدانی بود که خانۀ عمو احمد، عموی بزرگ مادرم در آنجا بود. محلۀ نارمک را هم که می‌دانید، تنها محلۀ میدان میدان تهران است، و اگر کسی جایی بگوید "میدان شصت"، شما می‌فهمید که منظورش کدام محله است. 
یک بقالی هم دور این میدان، و دقیقا روبروی کوچۀ مدرسه‌مان بود که همه‌اش منتظر بودم کمی پول دستم بیاید و از این مغازه شاهدانه بخرم، از آن شاهدانه‌هایی که بسته‌بندی باریک و بلند دارند و درشان ب
«به نام صاحبِ نفوس»

یه داستانِ کوتاه میخوام بنویسم که شاید شنیده یا خونده باشید:

فردی بود پیاز فروش که هیچ وقت محصولاتش (به علت بد بودن محصول) به فروش نمی‌رفت، روزی این مساله را با ابوهریره (راوی حدیثی که به جاعلِ حدیث مشهور است) در میان گذاشت، ابوهریره هم گفت روز جمعه، بار پیازت را جلوی مصلی بیاور، کاری می‌کنم که همه به فروش برسد.
آن مرد هم روز جمعه تمام محصولش را با خود برد و رفت جلوی مصلی ایستاد.
بعد از اتمام نماز جمعه، ابوهریره به مردم
«به نام صاحبِ نفوس»
یه داستانِ کوتاه میخوام بنویسم که شاید شنیده یا خونده باشید:
فردی بود پیاز فروش که هیچ وقت محصولاتش (به علت بد بودن محصول) به فروش نمی‌رفت، روزی این مساله را با ابوهریره (راوی حدیثی که به جاعلِ حدیث مشهور است) در میان گذاشت، ابوهریره هم گفت روز جمعه، بار پیازت را جلوی مصلی بیاور، کاری می‌کنم که همه به فروش برسد.
آن مرد هم روز جمعه تمام محصولش را با خود برد و رفت جلوی مصلی ایستاد.
بعد از اتمام نماز جمعه، ابوهریره به مردم گفت:
سورة المطففین
فضیلت سوره : پیامبر ص : هر کس سوره مطففین را بخواند، در قیامت او را از شراب ناب و سر به مهر بهشتی می نوشانند .( مجمع البیان )
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ‏
وَیْلٌ لِّلْمُطَفِّفِینَ(1)
الَّذِینَ إِذَا اکْتَالُواْ عَلىَ النَّاسِ یَسْتَوْفُونَ(2)
وَ إِذَا کاَلُوهُمْ أَو وَّزَنُوهُمْ یخُْسِرُونَ(3)
هنگام ورود حضرت به مدینه به کسبه ای برخورد کردندند که کم فروشی می کردند یعنی پر می خریدند ( با کیل بزگ می خریدند که اگر کمی بی
طراحی لباس مفهومی فراتر از معناییست که به ذهنمان می آورد.
تمام کسب و کارهای دنیا در سالهای گذشته رو به دیجیتالی شدن رفتند و قطعا طراحی لباس هم از این قاعده مستثنی نیست. در ماه نوامبر گذشته ، خرده فروشان اسکاندیناوی اولین مجموعه لباس های دیجیتالی خود را منتشر کردند . 19 مدل لباس بدون جنس بین 10 تا 30 یورو هزینه  و هرکدام دارای تولید محدودی تا 12 تا، آنها چندین تبلیغ کننده را برای تبلیغ این مجموعه در اینستاگرام خود استخدام کردند و طی یک هفته آنها ر
کتاب میرزا تقی خان امیر کبیر : گذر به گذشته ای که نمی شود دید ولی می شود خواند

کتاب میرزا تقی خان امیر کبیرنویسنده: مینا چوپانیانتشارات میراث اهل قلم
معرفی:
آدم با خوندن بعضی کتابها میتونه تا حدی نبودش رو تو بعضی زمان ها جبران کنه مثل خوندن این کتاب…
بریده کتاب:
سربازان به سختی غائله را خواباندند. از امیر خواستند تا لباس عثمانی بپوشد واز شهر بی مزاحمت عبور کند. امیر پاسخ داد: « هیهات! با چون من پخته ای، زهی خیال خامی است که کردید. نعوذ بالله! م
اتوبان آخر شب قزوین- کرج بدجور خلوت بود. تنها بودم. پاندا روی صندلی عقب خوابیده بود. یک سواری بارانی توی لاهیجان ازش گرفته بودم و در راه برگشت بودیم. اتوبان آن قدر خلوت بود که فقط یادها و خاطره‌ها توی مغزم می‌لولیدند. رانندگی دیگر نیازی به دقت نداشت. سیاوش قمیشی می‌خواند. این روزها فقط قمیشی و لاغیر. یاد پارسال افتاده بودم که برف می‌بارید. برف از روبه‌رو به ماشین می‌زد و ما می‌رفتیم... قمیشی آهنگ بارانی زیاد دارد. باران طعم رفتن دارد. شاید ب
اتوبان آخر شب قزوین- کرج بدجور خلوت بود. تنها بودم. پاندا روی صندلی عقب خوابیده بود. یک سواری بارانی توی لاهیجان ازش گرفته بودم و در راه برگشت بودیم. اتوبان آن قدر خلوت بود که فقط یادها و خاطره‌ها توی مغزم می‌لولیدند. رانندگی دیگر نیازی به دقت نداشت. سیاوش قمیشی می‌خواند. این روزها فقط قمیشی و لاغیر. یاد پارسال افتاده بودم که برف می‌بارید. برف از روبه‌رو به ماشین می‌زد و ما می‌رفتیم... قمیشی آهنگ بارانی زیاد دارد. باران طعم رفتن دارد. شاید ب
از زمانی که دکتر مصدق، مهندس بازرگان و دیگران را مامور: بستن شیرهای نفت کرد، اقتصاد ایران بدون نفت اداره شد. زیرا نفت خریداری نداشت، و اگر هم داشت(مثل الان) سویفت برقرار نمی شد، تا پول آن به اقتصاد ایران برسد. بنابراین چیزی بنام درآمد نفت وجود ندارد. ولی خیالپردازان، مانع اجرای آن شدند و با حذف بازرگان، دوباره شیر نفت را باز کردند! پس از اولین اقدام ضد مهندس بازرگان! سالها پول نفت به جیب کنسر سیوم، که همان امریکا یا شرکتهای آمریکایی بود، رفت.
"پژو 407"
کرایسلر ایرفلو از دیگر طراحی های خارجی یکی از بزرگترین تغییرات در طراحی خودرو را ایجاد کرده است. برای اولین بار در یک ماشین تولیدی ، چراغهای جلو در بدنه غوطه ور بودند و هیچ کاسه بزرگی در مقابل دستگاه وجود ندارد. طراحی لامپ به صورت ارگانیک در ایده اصلی یک ایده جدید که بتدریج توسط سایر شرکت ها نیز معرفی شد ، ادغام شد. به عنوان مثال ، پژو یکی از این شرکتها بود که از ایده اصلی فراتر رفت و چراغهای جلو را بر روی مدل های پژو 407 و پژو 207 قرار داد.
دنیای استارتاپ پر از آدم‌هایی است که می‌خواهند موفق شوند و در این
راستا تلاش بسیار زیادی می‌کنند، اما دستِ آخر نمی‌توانند کسب‌وکار خود را
به‌درستی راه‌اندازی کنند. چرا چنین چیزی اتفاق می‌افتد؟ بخش زیادی از
دلایل به این موضوع باز می‌گردند که بسیاری از کارآفرین‌ها، چگونگی راه
اندازی استارتاپ و رساندن کسب‌وکار خود از «نقطه‌ی الف» به «نقطه‌ی ب» را
نمی‌دانند. «نقطه‌ی الف» جایی است که ایده یا ایده‌‌ های استارتاپی
فوق‌العاده‌ در
❓فلسطین بالاخره مالِ یهودیان است یا مسلمانان؟ پاسخ: فلسطین، مالِ مسلمانان است و نه یهودیان! لطفا القائاتِ دشمنانِ اسلام در این زمینه را از ذهنتان پاک کنید، دلایلِ ما را در این خصوص در ادامه بخوانید و سپس بعد از ردِ دلایلِ ما، دلایلِ خودتان را بر ادعایتان بفرمائید:
1. آیا میدانید در سال 1917 که انگلیسی ها وعده فلسطین را به یهودیان دادند، 91 درصدِ فلسطین را مسلمانان و فقط 8 درصدِ آن را یهودیان تشکیل میدادند؟
2. آیا میدانید سالهاست این افسانه جعلی
متانول تقلبى تست جامعه الکل خوار!@lawmed▪️تا وقتی انکار حاکم باشد افکار سالم نخواهد بود!اینکه همه مردم ما مذهبی هستند پس مردم ما مشروب نمیخورند از پایه یک تصور غلط است.از آن غلط‌تر اینکه فکر کنیم افراد با رفتار مذهبی مشروب نمیخورند.یک جایی از تاریخ  فیلمفارسى باید زندگی دوگانه ایرانی را باور کنیم.زندگی با دو ویندوز با دو سیستم عامل که در ایران نهادینه شده است.فرضهای بدیهی غلط همانطور که عروسی و جشنهای ایرانی را انکار میکند، مصرف الکل در جام
نتیجه انتخابات تهران نشان داد که: راه قدس باز شده و هیچ مانعی، برای آزادی ان وجود ندارد. رئیس مجلس اینده با قوه قضائیه و نیروی قدس سپاه، همگی بر ازادی قدس شریف متفق القول هستند. ولیبرالهایی که فلسطین را با پول، یا با انتخابات صوری، به اسرائیل واگذار کرده بودند، از هوش رفتند! بهزاد نبوی در جلسه مخفیانه با معاون اول، و دیگر لیبرالها گفت: آنها ییکه از لیست اصلاحات رد صلاحیت شدند(...ترین بودند!) باید اصلاحات را مرده پنداشت. لذا تا آنها در گیجی هستن
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- کانال ایران فردا یک جنابی که گویا حقوق دان است سخن میراند  من به اینجا رسیدم که ایشان میفرمودند شخصی ما باتوسط اطللاعاتی – که سربازان گمنام ایشان از تهران درباره شخصی بنام حمیدنوری  دادهاند هویت ایشان مشخص کزدیم که ایشان حمید نوری است  این امرنشان میدهد- که بظاهر ارادی به غرب میروند ولی اسم  وفمیل انها  اسمامی مستعار است واقعی نیست حال چه  نیاز ی به اسم وفامیل واقعی دارند-؟؟ این افراد  ظاهر بیان کرد
گارد حزب اللهامروز در رسانه ها خبری منتشر شد که بسیار آشنا و مشکوک بود:تعدادی از مزدوران آمریکا که درپی به هم ریختن اوضاع لبنان هستند، دیشب با صورتهای پوشانده با نقاب، به اسم نیروهای "حزب الله لبنان"، به معترضین در مرکز بیروت حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار  دادند. این حادثه از نظر تاریخی، مشابهی دارد که خاطره آن را که سال ها پیش منتشر کرده ام، برایتان می گذارم: گارد حزب الله دوم خردادی ها!اواخر اردیبهشت 1376 در ایامی که کشور گرم تبلیغا
عباس نورزائی
همواره در محیط‌های دانشگاهی، القاء می‌شد که اروپا و به‌ویژه
آمریکا جزو سرزمین‌ها و نظام‌های آرمانی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستند.
از ظاهر زندگی‌شان که بگذریم که در زرق و برق مادیات غرق و در
توزیع درآمد یعنی عدالت اجتماعی کُمیت‌شان لنگ است، الآن پنجاه سال است که من با
عقل خودم به عملکردشان نگاه می‌کنم، هنوز با توده‌ی گردویی شکل خودم درگیرم که به
کدام ویژگی این کشورها، اعتماد کنم و کدامیک بارز است؟
در قصه‌های قدیمی سیستا
دستان خرابکار دشمنان را هیچگاه به راحتی نمی‌توان دید، خرابکاری‌های دشمنان معمولا نه در روزنامه‌ها ثبت  و نه در کتاب‌های تاریخ نگاری نوشته می‌شود؛
برای یافتن حقیقت و لایه‌های پنهان تاریخ، در کنار فهم عمیق و کلان از رفتارهای دشمنان بایست کاملا جزئی شد و با مردم زمانه‌های تاریخی زیست، بایست در عین کلان نگری، خرد نگر بود و تاریخ شفاهی مهم‌ترین نقش را در این زمینه ایفا می‌کند.

گوشه‌هایی از خراب‌کاری‌های انگلستان و آمریکا در تضعیف اق
شبکه‌های اجتماعی برای کسب وکارهای کوچک و بزرگی که پیرو رواج برندهای خویش از روش وب می‌باشند , مبداء بزرگی محسوب میگردند . این سیستم‌ها و شبکه‌ها به‌آسانی در اختیار همگان قرار دارا‌هستند و چه بسا تعدای از آنان برای جذب مخاطب , از ابزارهای تبلیغاتی متمایز نیز استعمال می کنند . احتمالا شما نیز برای تبلیغات کسب و کارتان نیاز به‌این رسانه‌ها داشته باشید ولی حتما همه‌ی آن ها برای هدف ها بازاریابی شما مطلوب نیستند . در مرحله‌ی نخستین برای اس
یکی از سخت ترین کارهایی که صاحبان خانه انجام می دهند کاشت یک درخت است بدون اینکه ابتدا مشخص شود که این درخت چقدر بزرگ خواهد شد. بعد از مدتی که پنجره ها را پنهان می کند ، راه را مسدود می کند ، پیاده رو را ترک می کند ، چمن را می کشد و در هنگام طوفان سقوط می کند. درختان کوچکتر زیر، هیچ یک از این موارد آزار دهنده را انجام نمی دهند. درعوض ، آنها حیاط شما را زیباتر می کنند .
درخت کوچک شماره 1 - افرا ژاپنی

وقتی کسی می گوید ، "من برای یک فضای کوچک به یک درخت
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا میدانستید مردم مغولستان روزی دارند به نام روز سیتان ؟ سیتان یکی از پادشاهان مغول بوده است بسیار قبل تر از چنگیزخان ؛ دلیل اینکه مردم مغول روز سیتان دارند این است که در نوزده قرن پیش اقوام سکاها با مغول ها خصومت پیدا کردند سیتان نیز از ترس اینکه مبادا سکاها به کشورش حمله کنند به سرزمین ایشان حمله کرد. درباره این حمله یک قول ضعیفی وجود دارد که از قول چندین پژوهشگر بی اعتبار نقل شده است و آن این است :
منطقه بیکو پیش ر
دوشنبه: کیک خرما و گردو پخته‌ام. عطرش با عطری بسیار آشنا و بسیار شگفت و شیرین درمی‌آمیزد و مستم می‌کند. از آن شیرینی‌هایی که حیفت می‌آید روایتش کنی تا از شکوهش بکاهد و در قالب کلمات، تنگ و کوچک و بی‌رنگ شود.
سه‌شنبه: با همکارهای خانم صبحانه را میرویم بیرون، با کیک دیشب و تخم مرغ آبپز عسلی و چند لیوان چای دم کشیده. خنده‌هایشان را شادی‌هایشان را دوست دارم.
شب‌های چهارشنبه شب زندگی است و عاشقی. من آن ساعات بی‌مانند شب را دوست دارم. آن ساعتها

یک سوم شرکت های نوپا که امروز تاسیس شده اند بیش از 10 سال زنده نمی مانند ، بنابراین وقتی یک شرکت 100 ساله می شود ، ارزش دارد که یک لحظه به بررسی تاریخچه آن بپردازید.
شرکت ژاپنی تولید محصولات الکترونیکی با تولید و عرضه محصولات اندک شروع به کار کرد و به تدریج به محصولات خود افزود. این شرکت از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد. در دوره جنگ توانست سود ببرد. این شرکت همچنین بحران های اقتصادی مختلفی را برطرف کرده است. پاناسونیک به طور مرتب و اهسته حرکت
فروش تپاله برای چاپ لغت‌نامه دهخدا
لغت‌نامه دهخدا مهم‌ترین کتاب مرجع است که در دوره‌ی معاصر به زبان فارسی نوشته شده است. اندیشه‌ی تولید این کتاب مرجع در جریان جنگ جهانی اول به ذهن دهخدا آمد. عقب‌ماندگی کشور ما از دیگر کشورها و آسیب‌هایی که از قدرت‌های بزرگ می‌دیدیم، دهخدا را به این نتیجه رساند که باید آگاهی مردم را افزایش داد. به نظر او برای افزایش آگاهی مردم نخست باید معنی لغت‌ها را به آن‌ها آموزش داد.
دهخدا از همان روزی که این اندیش

یک سوم شرکت های نوپا که امروز تاسیس شده اند بیش از 10 سال زنده نمی مانند ، بنابراین وقتی یک شرکت 100 ساله می شود ، ارزش دارد که یک لحظه به بررسی تاریخچه آن بپردازید.
شرکت ژاپنی تولید محصولات الکترونیکی که امروزه با عنوان تلفن پاناسونیک در کشور ما محبوب شده است با تولید و عرضه محصولات اندک شروع به کار کرد و به تدریج به محصولات خود افزود. این شرکت از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد. در دوره جنگ توانست سود ببرد. این شرکت همچنین بحران های اقتصادی مخ
مقامات استرالیایی اقداماتی را برای طرفداری کوچکی از کسب و کار خواستار شدند و خواستار قانون جدید هستند.
دفتر کسب و کار استرالیا و مسوولان شرکت خانواده کلاهبرداران سئو را مورد هدف قرار می دهند.مسئول کیت کارنل گفته بود که صنعت با خبرهای ترسناک در کسب و کارهای کوچک زیاد شده که توسط مشاوران سئو نفوذ کرده است .
دفاع برای قانون سئو
اون(کیت کارنل)کسب و کارهای کوچک استرالیایی را صدا زده بود تا جلو بیایند که به آنها درباره ی خبرها و قصدهای آنها بگو
یک. دور میدان کتاب بودم‌. پیاده. حواسم به زمین نبود. دیرم شده بود. با عجله و بدون هیچ توجهی تند و تند راه می‌رفتم. یکهو صدای مردی بلند شد که با خشونت تمام گفت مورچه ها رو بپا. در کسری از ثانیه به حرفش عکس العمل‌نشان دادم و سرم را پایین انداختم. یک کلنی مورچه جلوی پایم بود‌. انقدر که اگر قدم روی زمین می‌گذاشتم دست کم پنجاه تایی مورچه له می‌کردم. به طرز خنده آوری قدم هایم را کنترل کردم ... ایستادم. برگشتم سمت صدا. پیرمردی بود که روی یک صندلی چوبی د
خصوصی سازی شرکت هپکو اراک
ابهاماتی تکان دهنده از پشت صحنه واگذاری پالایشگاه بزرگ کرمانشاه به بخش خصوصی از زبان نماینده مجلس؛
پالایشگاهی که سال ۹۰ به مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد تومان واگذار شده بود، در این دولت مجددا پس گرفتند و پس از سه سال تنها ۱۸۰ میلیارد تومان فروختند، آن هم قسطی!
فقط قیمت زمینهای این پالایشگاه که در وسط شهر کرمانشاه است، بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان است!
حکایت دردناک از زمین زدن یک کارآفرین نمونه؛
در حالی که دولت چوب حراج به سرمای
همه می دونیم «ریا» یعنی چی. «ریا»
یعنی این که آدم دین فروشی کنه و برای این که دیگران خوششون بیاد الکی خودشو دین دار
نشون بده. مثلا وقتی دیگران نگاه می کنن نمازش رو بهتر بخونه٬ یا این که وفتی می
خواد یه پولی بذاره کف دست یه بیچاره ای توی خیابون٬ حتما به جوری پولو بده که همه
ببینن و تحسین کنن. این می شه ریا. بدیهی هست که همچین کاری توی اسلام به هیچ
عنوان پذیرفته نیست. نه تنها کاری که به نیت ریا انجام بشه باطل هست٬ بلکه گناه هم
محسوب می شه.
«پس وای بر
توی کرمان به هر کسی گفتیم تا جیرفت رفته‌ایم تعجب می‌کرد. پشت‌بندش می‌گفت: اوه اوه جیرفتی‌ها... خیلی دعوایی‌اند. اتفاقی برایتان نیفتاد؟ یک راننده‌ی اسنپ یاد یکی از همکلاسی‌های دانشگاهش افتاده بود که جیرفتی بود و چاقوکش هم بود. می‌گفت جیرفتی‌ها این شکلی‌اند. خیلی از کرمانی‌ها هم اصلا خودشان تا به حال جیرفت نرفته بودند. اما شنیده بودند که مردمان خوبی ندارد و همین را هم تکرار می‌کردند.هفته‌ی پیش سر ناهار با بهزاد و امیرحسین حرف کشید به
بعد از تعطیلات عید که برگشتم خواب‌گاه، سان 2 را با پنج-شش مطالب‌ نخوانده گذاشتم توی قفسه‌ام؛ آن بالا. ساعتی پیش برداشتم‌ش تا چندتا از آن‌ها را بخوانم. اول یکی از دو متنِ بخشِ «تک‌پرده» -که نمایش‌نامه‌های کوتاهی هستند- را خواندم و بعد رفتم سراغ تک «زندگی‌نگاره»ی خوانده‌نشده؛ یعنی «اندر آداب شیرینی» از احمد مسجدجامعی. دست‌به‌قلم‌بودن‌ش را دوست دارم؛ قلم‌ش را هم؛ اطلاعات تاریخی‌ای که از همه‌چیز دارد را هم. همان‌طور که از عنوان برم
همیشه بچه های میدان بنفشه به بچه های محله ما فخر می فروختند. اونها ده روز محرم رو تکیه داشتند و بچه های محل ما نداشتند. به خصوص بعد از اینکه حسن خیسی رو جلوی بیمارستان تنها گیر آوردن و ده، پانزده نفری زدنش، بچه های محله ما بد جوره کم آورده بودن. باید یه جوری تلافی می کردن. اما برای دعوا جنس شون جور نبود. حسین شیخی زندان بود. مُصیب ژاپن بود. حسن خیسی گوشه بیمارستان بود. چنگیز هم تازه اعدام شده بود. تا اینکه وَدود و شاهپور تصمیم گرفتن یه تکیه راه بن
داستانک معنوی

و باز هم داستانی که این تک بیت شعر را به زیبایی معنی می کند

با خدا باش و پادشاهی کن

حضرت موسی (ع) از کنار باغی می گذشتند که مرد جوانی از ایشان برای خوردن سیب به باغ دعوت کردند. حضرت وارد باغ شدند و از عظمت و وسعت و نعمت‌های باغ در حیرت فرو رفتند.

حضرت موسی از چگونگی دست یافتن به این باغ سوال کرد. آن جوان گفت: من زمان مرگ پدرم چیزی نداشتم و پدرم انسان نیکوکار و اهل بخشش بود. زمانی که از دنیا می رفت به من گفت:
پسرم من درست است مال دنی
نگاهی گذرا بر کوچه های دهه ی ۵۰ اسفاد(قسمت دوم)
روبروی مغازه ی ایشان مغازه ی برادران عظیمی بود.مرحوم حاج محمد امین و حاج حسینعلی عظیمی.آنها برای سالهای متمادی صمیمانه،بطور مشارکتی و بدون هیچگونه تقسیم اراضی و املاک پدری با هم زندگی کردند.حاج محمد‌امین مسوول فروش مغازه،پیشبرد کارهای کشاورزی،تهیه نیروی کار و حاج حسینعلی عظیمی که با عنوان یک تاجر در میان مردم روستاهای اطراف معروف‌ بودند محصولات عمده کشاورزی بویژه پنبه،ارزن،زعفران،قالیچه
امیرالمؤمنین(علیه السلام) آماده رفتن به جنگ صفّین بود.یک جا روى اسب خوابش بُرد؛ یک مرتبه از خواب پرید و گفت: «إِنَّا للّه ِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ». کسى که در کنار حضرت بودگفت: آقا جان این آیه در این جا تناسب داشت؟ فرمود: بله! این جا که رسیدم خوابم برد؛خواب دیدم کنار دریاى خونى هستم.
صدایى از میان این دریاى خون مى آید که: «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنى». برادران جبهه، سنگرنشینانى که جواب دادید، عزیزانى که مى خواهید جواب بدهید، من مسئول ش
راهنمای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال با ریسک پایین

ارز دیجیتال یکی از موضوعات پر هیجانی است که در چند سال گذشته طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ارز های دیجیتال در ابتدای عرضه خود به دنبال اهدافی مانند پیدایش یک ارز جهانی و همچنین از بین رفتن واسطه های مالی بودند. آن ها تا حدود بسیار زیادی به این اهداف خود دست پیدا کردند و موفق شدند کلیت این موضوعات را به خوبی در دنیای امروزی جا بیاندازند. اما تنها پس از گذشت مدت کوتاهی از عرض
راهنمای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال با ریسک پایین

ارز دیجیتال یکی از موضوعات پر هیجانی است که در چند سال گذشته طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ارز های دیجیتال در ابتدای عرضه خود به دنبال اهدافی مانند پیدایش یک ارز جهانی و همچنین از بین رفتن واسطه های مالی بودند. آن ها تا حدود بسیار زیادی به این اهداف خود دست پیدا کردند و موفق شدند کلیت این موضوعات را به خوبی در دنیای امروزی جا بیاندازند. اما تنها پس از گذشت مدت کوتاهی از عرض
از برغان آلو و الک بخرید! هر دو در آشپزی به کارتان می‌آید.
پیش از آنکه از جاهای دیدنی تهران بگوییم، کمی نوستالژی بازی کنیم. قدیم‌ترها یادتان هست؟ آن زمانی که وانتی‌ها در کوچه و خیابان‌های شهر می‌چرخیدند و میوه و تره‌بار می‌‌فروختند و در بلندگوی خود بلند بلند می‌گفتند: خیار جالیزی، کدو مسمایی، آلوی برغانی و …… تا حالا به ترکیب دو کلمه آلو و برغان فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید برغان کجاست؟ با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم

زادگاه من ای کهن دیار مانایی
سالهاست که در آینه تو را می خوانم
با تو و همراه تو در غربت
در لحظه های بی کسی و تنهایی
در بستر خیال و دلخوشی
در واپسین روزهای روزمرگی
در انتهای تیک تاک زمان
                       در ابتدای صبح
و خلاصه در هر روز و شب با تو زیسته ام
از تو سروده ام و با تو به ستایش نشسته ام
با تو خوانده ام و با تو به نیایش پرداخته ام
تو را که جز به غربت رفته های این دیار
مهاجرین کوچه های تو در تونمی خوانند
      از تو می گویم!
نجوایم ه
چند سالی است که فعالیتی در قالب بازاریابی شبکه ای در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است و توانسته تعداد زیادی از افراد را نیز به این حرفه بکشاند. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که از دوستان یا بستگانتان شما را برای جلسات پرزنت دعوت کرده باشد.
بازاریابی شبکه ای چیست؟
بازاریابی شبکه ای نوعی شیوه فروش است که در آن کمپانی محصولات خود را بدون واسطه بفروش می رساند. درآمد در بازاریابی شبکه ای در ازای فروش مستقیم کالا و هم در ازای فروش از طریق زیر
بازاریابی شبکه ای نوعی شیوه فروش است که که در آن تولیدکنندگان کالا یا ارائه دهندگان خدمات، محصولات خود را بصورت مستقیم یا بدون واسطه بازاریابی و بفروش می رسانند.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید این نوع فروش ابتدا از کجا آغاز شد و چه کسانی آغازگر این نوع فعالیت شدند.
در سال 1915 شخصی به نام کارل رن بورگ به عنوان عامل فروش یک کارخانه در کشور چین مشغول به کار شد.در کنار این شغل، کارن در زمینه تغذیه و سلامتی هم مطالعه میکرد،از این جهت همزمان با ش
جاذبه های گردشگری در گرگان | اجاره سوئیت در گرگان :یکی از معروف ترین استان های شمالی گلستان است و مرکز زیبای آن گرگان می باشد. هرچند که در گرگان دریا وجود ندارد اکا جنگل های بکر و دست نخورده اش بسیار زیبا و خیره کننده می باشد که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. جاهای دیدنی گرگان بسیار زیاد است از جنگل ناهارخوران که معروف ترین پارک جنگلی آن می باشد بگیرید تا آبشار ها و چشمه ها و جنگل های بکر و دست نخورده.
اگر قصد سفر به گرگان را دارید برای اجا
غذاهای لذیذ هلندی

غذاها و خوراکی‌های خوش‌طعم زیادی در هلند وجود دارند که باید برخی از آن‌ها را حداقل یک‌بار امتحان کرد.
در ادامه فهرستی از خوراکی لذیذی که باید از تست کردن آن‌ها در هلند مطمئن شوید را برایتان نام می‌بریم! غذاهایی هلندی شاید به اندازه غذاهای فرانسوی و چینی شناخته شده نباشند اما در میان آن‌ها طعم‌هایی را خواهید یافت که هرگز از یادتان نمی‌رود.
پوفِرچِس | Poffertjesپوفرچس ها، پن کیک‌های نرم و کوچکی هستند که از خمیر ترش و آرد
جاذبه های گردشگری در گرگان: یکی از معروف ترین استان های شمالی گلستان است و مرکز زیبای آن گرگان می باشد. هرچند که در گرگان دریا وجود ندارد اکا جنگل های بکر و دست نخورده اش بسیار زیبا و خیره کننده می باشد که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. جاهای دیدنی گرگان بسیار زیاد است از جنگل ناهارخوران که معروف ترین پارک جنگلی آن می باشد بگیرید تا آبشار ها و چشمه ها و جنگل های بکر و دست نخورده.
اگر قصد سفر به گرگان را دارید برای اجاره سوئیت در گرگان به س
جاذبه های گردشگری در گرگان:یکی از معروف ترین استان های شمالی گلستان است و مرکز زیبای آن گرگان می باشد. هرچند که در گرگان دریا وجود ندارد اکا جنگل های بکر و دست نخورده اش بسیار زیبا و خیره کننده می باشد که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. جاهای دیدنی گرگان بسیار زیاد است از جنگل ناهارخوران که معروف ترین پارک جنگلی آن می باشد بگیرید تا آبشار ها و چشمه ها و جنگل های بکر و دست نخورده.
اگر قصد سفر به گرگان را دارید برای اجاره سوئیت در گرگان به سا
زیارت اربعین، نماد شیعیان معرفی شده است
«زهرا ابراهیمی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان در تشریح زیارت اربعین اظهار داشت: در روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام به نشانه های مؤمن اشاره شده و زیارت اربعین نیز یکی از نشانه های مومن شمرده شده است.
این محقق حوزوی با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع) فرمودند «نشانه های مؤمن، پنج چیز است؛ اقامه نمازِ پنجاه و یک رکعت، زیارت اربعین حسینی، انگشتر در دست راست کردن، سجده بر خاک و بلند
جاذبه های گردشگری در گرگان | اجاره سوئیت در گرگان :یکی از معروف ترین استان های شمالی گلستان است و مرکز زیبای آن گرگان می باشد. هرچند که در گرگان دریا وجود ندارد اکا جنگل های بکر و دست نخورده اش بسیار زیبا و خیره کننده می باشد که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. جاهای دیدنی گرگان بسیار زیاد است از جنگل ناهارخوران که معروف ترین پارک جنگلی آن می باشد بگیرید تا آبشار ها و چشمه ها و جنگل های بکر و دست نخورده.
اگر قصد سفر به گرگان را دارید برای اجا
همین حالا، روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها مبتلایند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند. در این قسمت از چفچفک قصد داریم که 12 مورد از عجیب و غریب ترین بیماری ها را به شما معرفی کنیم که تحمل آن ها اصلا کار راحتی برای فرد نمی باشد.
موضوع جالب اینجاست که بیماران مبتلا به این بیماری ها هرگز از مشکلات فیزیکی رنج نمی برند . در واقع سخت است که به آن ها بفهمانیم که مشکل آن ها اصلا واقعی
یک:
برگزیده شدم ... تا میان دست های تو ... بمیرم!
چون برف!
از عمر کوتاه خویش ... جز قطره شدن...
خورشید ...ندیدم!
دو:
بردی صدای قلب مرا ... تا جهان خویش...
می خواستیم نشان بدهی ... مردگان صدای ندارند!
سه:
میان هیا هوی دانش آموزیم ... کتاب علومی ...
درحال بیان نسبت جوانی و فضای زمانی...

چهار:
می خواهمت ...
اگر علی(ع) ... تو مرا ظلم کرده ای !!!
صدها هزار آدم اگر درکنار توست ...
وقتی که من هیچم انگار ...
نه علی(ع)؟...
پنج:
روی تورا یوسف فروختند به نقاش ها اگر...
من ...خریدم!
تصویر
آیا تا بحال برای شما اتفاق افتاده که جلوی آیینه قرارگرفته و با خودتان حرف بزنید؟ خودتان را سرزنش کرده و یا از خود تعریف کنید؟ آیا خودتان را همانطور که هستید دوست داشته و قبول دارید و یا از دست خودتان عصبانی و ناراضی هستید؟ در کل چه احساسی نسبت به خود دارید و چه نمره‌ای به خودتان می‌دهید؟ پاسخ به سوالات بالا نشان‌دهنده میزان عزت نفس شماست.
عزت نفس چیست و چه نقشی در زندگی من دارد؟
برآورد افراد از میزان ارزش و اهمیت خودشان عزت نفس آنان را تشک
ما آنقدر پول داریم که نمی دانیم چه کنیم! و همین امر موجب یک بام و دو هوا شده. درون خود را می سوزاند و بیرون دیگران را. در داخل همه می گویند: پول داریم اما در بیرون همه می گویند: پس اینهمه ماشین و خونه مال کی هست؟ این تضاد ادامه دارد و همه خود را مغبون و زیان دیده می دانند.هیچ کس خدا را شکر نمیکند. ویروس کرنا امده تا مردم را از خوردن: خوراکی های حرام منع کند، آنها مردم را از زیارت رفتن و نماز جماعت و صله رحم منع می کنند. غلتش فقط همین است ولی کسی نمی دا
ساکنان نوار غزه و کرانه باختری، مورد شدیدترین
حملات واقع می شوند: اسرائیل هر وقت دلش خواست، افرادی را دستگیر می کند و: آنها
را به به زندان می برد. پس ارتش غزه کجاست؟ 
نیروهای زیادی تحت عنوان: نیروی مقاومت دوره دیده اند، لباس فرم دارند و تمرین
های لازم را انجام می دهند، حتی به موشک انداز نیز مجهز هستند، ولی معلوم نیست چرا
به موقع، جلوی هجوم چند سرباز اسرائیلی را نمی توانند بگیرند؟ اسرائیلی ها هم
فهمیده اند که: هر کاری کنند کسی به آنها کاری ندار
با سلام خدمت کلیه بزرگواران   

امسال با بقیه سالها خیلی خیلی فرق دارد در حالی سال جدید را شروع می کنیم که کل کشور درگیر ویروس کرونا می باشد و نگرانی جدی این است که بخشی از مردم در روزهای عید قرنطینه خانگی را رعایت نکنند و به دید و بازدید بروند و ناگهان با انفجار اتمی کرونا مواجه شویم؛ آنگاه دیگر حتی امکانات پزشکی کشور نیز جوابگو نخواهد شد و آخرین نوروز قرن  به یک فاجعه انسانی تبدیل می شود چه بهتر است که امسال بجای عید دیداری عید شنیدار
یک:
کشته ای خواب مرا از خود ...ولی ...
بیداری ! هنوز تو را ...درخواب می بینم!
دو:
گرفته ای از من امتیاز چشم هایم را ...
باید مال تو باشد ...بیست و چهار ساعتهام!
سه:
خرداد عشق تورا مفت فروختیم ...
حالا تابستان بی عشقی ...باید عرق بریزیم ...
شاید!
پاییز ...
خدا باران رحمتش را ریخت!...
چهار:
نکته اینجاست که من عاشق دستان توام ...
ولی حتی یکبار نصیبم نشده ..." دست توام "!!!
پنج:
کلاسم را فروختند به لیلی که ازدواج کند ...
رفته ام بیابان و با هیچ ... عاشق لیلایم هنوز!
شش:
مزار شش
شش سین آرزو- یک سین عشق
داستان کوتاه از ماجرای یک سفره هفت سین

«ماهی نازک نارنجی! اینقدر گریه نکن! مگه کوری؟ نمی‌بینی
خوابیده ایم؟!»
«سیر»
بود. عنصر بداخلاق سفره هفت سین. از بس بد بو و بد قیافه بود کسی تحویلش نمی‌گرفت
و تنها با «سرکه» رفاقتی جزیی داشت.

«ماهی
نرِ» توی تنگ شیشه‌ای، با به یادآوردن تمام خاطرات خوش زندگی با نامزدش و پایان
یافتن آن با افتادن در تور صیاد مدام گریه می‌کرد.

«سفره»
گفت: هر سال پَـهنم می‌کنند اینجا و امثال شماها
اَلسَّلامُ عَلی وَلِیِّ اللهِ وَ حَبیبِهِ، اَلسَّلامُ عَلی خَلیلِ اللهِ وَ نَجیبِهِ، سلام بر ولی خدا و دوست او سلام بر خلیل خدا و بنده نجیب او اَلسَّلامُ عَلی صَفِیِّ اللهِ وَابْنِ صَفِیِّهِ، اَلسَّلامُ عَلیَ الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ، سلام بر بنده برگزیده خدا و فرزند برگزیده اش سلام بر حسین مظلوم و شهید اَلسَّلامُ علی اَسیرِ الْکُرُباتِ، وَقَتیلِ الْعَبَراتِ، سلام بر آن بزرگواری که به گرفتاری ها اسیر بود و کشته اشکِ روا
فواره چون بالارود، عاقبت سرنگون گردد! مثال کسی است که همیشه سربالا می رفته، بالاخره یک روزی این سربالایی تمام می شود، و باید که سرازیر شود. در عربی هم گفته می شود: کمال کل شی اول زواله : اوج هر چیزی اول سقوط ان است. چهل سال است که قیمت ها می تازند، و بالا می روند! اما دیگر عمر انها به سر امده، و رو به کاهش گذاشته اند. مدتها بود که قیمت ها را به کاهش ارزش پول ملی، و بالارفتن قیمت ارز نسبت می دادند! و چون اهرم دلار دست خودشان بود، آن را هر روز گرانتر م
بسم الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- امریکا ادعا
کرده است این پهباد  بهترین پهباد دنیا است
اولا قابل اثبات نیست- دوم فرمودند قیمت ان 120 میلیون دلار است انهم ازجهتی دروغ
مسلم است بیشاز بیست وپنچ میلیون هم نیست زمانی که من در سربازی وظیفه  دربخش مقدماتی درلشگرگ بودم تعدد زیادی  تحصیل کرده 
کشورهای غربی بودند درشته های مختلف که اینان یابرای  درایران ماندن امده بدند وبرای کار کردن نیاز
به  سربازی رفتن داشتن وی برای مدتی کوتاه
درایران باشند – ا
شهر را به گداخانه بزرگ تبدیل نکنید، که سر هر کوچه و برزن یک صندوق بزرگ گذاشته اند! تا دولت گدایی کند و راه را، بر گدا های کوچک ببندد. این شان جمهوری اسلامی نیست، که هنوز پس از 40سال با صدقه، امورات خود را بگذراند. در حالیکه معادن بزرگ نفت و گاز درجه یک جهان را دارد، و مردم فعال و هوشمند و کار آفرین. معلوم نیست این گداهایی که اقایان برای ان پول جمع می کنند کیستند؟ به نظر نمی رسد غیر از خودشان، خرج کس دیگری بشود! یک نمونه آن کاخ ازگل بود که وقتی: گندش
 گروههای ضد انقلابی که مایل به بازگشت به ایران هستند، درصورتیکه بتوانند انتقام سردار سلیمانی را بگیرند، سوابق آنها بخشیده می‌شود! این امر شامل اعدام انقلابی ترامپ، پمپبو نتانیاهو و ماکرون ودیگران میشود. درصورت ترور یکی از سه نفر اول، کلیه جرایم گروه آنها نیز بخشیده می‌شود، و می‌توانند به کشور باز گردند. این عفو عمومی گروههای ضدانقلاب خارج نشین است. هموطنان وایرانی تبآرهای عزیز مقیم آمریکا و اروپا بدانند که امروز، روز رسیدن به نتایج دو
 آلودگی هوا یک حساسیت کاذب است، که شاید توجیه سیاسی داشته باشد، تا به بهانه آن مدارس و دانشگاهها تعطیل شوند! که افراد نفوذی نتوانند در آن فتنه ایجاد کنند! زیرا اصحاب فتنه که همه آرزوهای خود را برباد رفته می بینند، ساکت ننشسته و در صدد برنامه های جدید هستند. عده ای پروژه کشته سازی را کلید زده، مدعی هستند که 143نفر در این فتنه ها کشته شدند. باید دانست که این اعتراض نبود، بلکه فتنه بود. زیرا مردم هیچ اعتراضی به گرانی بنزین نداشتند. به دلیل اینکه بل
حدود یک ماه پیش کارخانه‌ی مزدا صد ساله شد. این نوشته را باید آن موقع‌ها منتشر می‌کردم. ولی من همیشه دچار بی‌وقتی بوده‌ام خب...به دلایل مختلف به مزدا ارادت ویژه‌ای دارم. در طول ۱۰سال گذشته تمام ماشین‌هایی که صاحب‌شان بوده‌ام ردی از مزدا را با خود داشته‌اند. پراید هاچ‌بکی که ۱۰سال پیش سوارش بودم (لاک‌پشت) از یک موتور کاربراتوری بهره می‌برد که اصالتا دست‌پخت مزدا بود. بعدها فهمیدم که پراید هاچ‌بک ما در روزگاران قدیم مزدا ۱۲۱ ژاپنی‌ها ب
مجاهدین خلق ایران، طی سالهای دراز همه گناهها را، به گردن وحید افراخته انداختند، تا رجوی معصوم بماند. ولی تا کنون کسی از خانواده او سوال نکردند، که موضوع چه بود یا حتی از خودش نخواستند، تا مطلب را باز کند! امروز ما به منزل وحید افراخته رفتیم، تا دلجویی باشد از مادر پیرش، وی که به تنهایی در محله نارمک  تهران، زندگی می کند همه کسانی را که باعث: اعدام فرزندش شدند نفرین می کند. می گوید: سعید افراخته پدر وحید مامور دارایی بود، و هر سال ماموریت دریکی
موج های ماندگار رادیو 
جمشید پوراحمدپروسه زمان در کالبد تمامی پدیده ها چقدر ملموس و ماندنی است ، رادیو پدیده ای بدون ضعف ، رادیو با اهالی صاحب نام و هنرمندش ۰  صدای جاودانه ایران و ایرانی ماند ۰ با رادیو بدون پرداخت هزینه و گرفتن ویزا به جهان سفر میکردیم ، رادیو دانشگاه غیر حضوری که هدفش ارائه فرهنگ و هنر غنی  ایران زمین برای شنوندگانش ۰ برنامه های رادیو کاملا تخصصی و ریشه دار و برنامه سازانش دارای دکتری آن برنامه ۰ رادیو در زمانی طرفداران
قبل‌ها فکر می‌کردم نباید دربارهٔ این چیزها نوشت. نباید کسی را روسیاه کرد. اما بعد از اتفاق کاملاً مشابهی که در دانش‌‌کده خودمان افتاد، تصمیم گرفتم هر دو ماجرا را بنویسم.

یک‌سال و نیم پیش در پستی پادکست رادیو روغن حبهٔ انگور را معرفی کردم. گفتم که در جایگاه پادکست محبوب من قرار دارد، هنوز هم همان جاست؛ اما، سرنوشت مدیرش طوری شد که بعید است بعد از این همه پادکست و شهرت، صدای دیگری را از گلوی دیجیتالی‌اش بشنویم.
سال‌ها به رادیو روغن حبهٔ ان
قبل‌ها فکر می‌کردم نباید دربارهٔ این چیزها نوشت. نباید کسی را روسیاه کرد. اما بعد از اتفاق کاملاً مشابهی که در دانش‌‌کده خودمان افتاد، تصمیم گرفتم هر دو ماجرا را بنویسم.

یک‌سال و نیم پیش در پستی پادکست رادیو روغن حبهٔ انگور را معرفی کردم. گفتم که در جایگاه پادکست محبوب من قرار دارد، هنوز هم همان جاست؛ اما، سرنوشت مدیرش طوری شد که بعید است بعد از این همه پادکست و شهرت، صدای دیگری را از گلوی دیجیتالی‌اش بشنویم.
بعد از پایان داعش و پایان دلار، نوبت پایان گرانی است. اعتراضات مردم ولایتمدار به گرانی و تورم، مسئولان را به فکر انداخت تا دیگر، دنبال گران کردن نباشند! بلکه علت گرانی را پیدا کنند. فعلا دولت علت گرانی را در کمبود: نظارت می بیند و دنبال فعال کردن 124 است. همه ارکان حکومت را از صدر تا ذیل، به کار گرفته! اما بزودی خواهد فهمید علت گرانی ها، دو یا سه چیز است! اول حقوقهای نجومی دوم  بهره های بانکی. سومی هم که در ذیل اولی جای می گیرد، واردات بی رویه است.

امیر نادری سینماگری است که: خود را به تصویر می
کشد. و در واقع امیر علی فیلم، خودش است. او از مشکلات فرار می کند، هر روز کار
خود را عوض می کند، آرزویی جز فرار از وطن ندارد. ایرانی را در حد واکس زدن کفش
خارجی ها می داند. متاسفانه یا حوشبختانه این امر، یک سیر تاریخی است. زیرا مرکز
مهاجرت جهانی، قفقاز و اطراف رود ارس است. در طول قرون متمادی، همیشه سر ریز جمعیت،
به اطراف خود را داشته. مادها و پارتها حتی هند و اروپایی، همه از کنار دریای خزر
و رود ارس، در

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها